נוער תלם

Noar telem logo

נוער תלם - לא עוד תנועת נוער, כי אם נוער בתנועה!

כיף משולב בעשייה חברתית וערכית לילדים ולנוער.

 

נוער תלם הוא תנועת הנוער של התנועה הרפורמית - יהדות מתקדמת בישראל. נוער תל"ם מאפשר לבני הנוער להכיר את מקורות תרבות ישראל תוך התאמתם לרוח התקופה. אנו בונים קהילה באווירה יהודית חמה וייחודית לנוער, שבאה לידי ביטוי בפעולות, במפגש החברתי, בייזום ובקיום פרויקטים חברתיים למען הקהילה הרחבה, בטקסים סביב מעגל השנה היהודי, ובחוויית השבת, החג והמועד בכיף ובהנאה. נוסף על כך מוקדשת תשומת לב רבה לפיתוח מנהיגות ו"ראש גדול" בקרב חניכי התנועה, ששיאה בהפיכתם למדריכים לאחר קורס הדרכה בכיתה ט'.

 

נוער תלם פועל לקידומה של חברה טובה יותר; לשיוויון בין המינים ובין בני אדם; לחידוש ערך הקהילה; לצדק חברתי; לקידום יהדות פתוחה ופלורליסטית ולחיזוק המחויבות בין עם ישראל למדינת ישראל. כדי לתת לערכים ולתפיסות אלו ביטוי ממשי מציע נוער תל"ם פעילות יצירתית וחוויתית המשולבת בעשייה חברתית, ומנגיש לחניכים את ערכי היהדות באופן קליל וידידותי .נוערלאורך השנה נוער תל"ם מציע

• פעילות שבועית בימי שלישי המופעלת ע"י צוות מדריכי השכבה הבוגרת (בני נוער בכיתה י'-י"ב).

• השתתפות בפעילות ארצית: ימי שיא, טיולים ומחנות בחגים.

 

• טיולי יום עם לינה ברחבי הארץ (כארבעה טיולים במשך השנה).
• קורס הדרכה לחניכי כיתות ט'.

 

• מפגשים עם בני נוער מקהילות אחרות ברחבי הארץ.

• מחנה הקיץ חווי"ה.

 

פעילות שנתית בסניף קמץ

כיתות ג’-ט’: ימי שלישי, בשעה 16:30

כיתות י’-י”ב: יום הפעילות והשעה ייקבעו על ידי החניכים.

מועד פתיחת הפעילות: הודעה תבוא בנפרד.

 

 

דמי השתתפות לשנה: 365/495*

*מחיר לחברי הקהילה

 

תפילות מונחות ע"י נוער תל"ם בבית הכנסת

 

פרטים לגבי הפעילות בסניף אצל רכזת הנוער
דור אילון דוא"ל: ntkamatz@reform.org.il


יוני 2014
פרידה מהשכב"ג (שכבה בוגרת). דברי המדריך

 

חברים יקרים, משפחות, אורחים וחברי שכבג יקרים ערב טוב.

בתקופה זאת, אנו עדים בכלי התקשורת השונים להכפשת שמו הטוב של הנוער. האמירה 'הנוער של היום הוא לא כמו הנוער של פעם', שאיתה אני מסכים ותיכף אסביר מדוע, רווחת מאוד. ציינתי כי זאת הכפשה משום שהכלת האמרה הזאת על כלל הנוער היא לא מדוייקת והיא בעיניי שיפוטית יותר משהיא עובדתית.

 

היא לא מדוייקת מפני שכיום, בשונה מבעבר, בני נוער נתונים למסכת הטעיות ומניפולציות מכל הכיוונים. הם מוצפים בתכנים ומידע שקשה לדלות ממנו אמירות קונקרטיות, הם חשופים לפוליטיקה שקופה 'א-פוליטית' נטולת אמירה נחרצת. בשונה מבעבר, הם חיים בתקופה בה ממון והאינדבדואל מונחים במרכז. כל התארגנות או קהילה נחשבים למקל בגלגלי המכונה היעילה שמנפיקה עוד מזומנים או עוד אזרחים ממושמעים וצייתנים. אידיאלים הם עניין לקיצוניים בלבד, זכויות אדם הם עניין של השמאל, ו'השמאל הוא הזוי'.

 

חברים, בפניכם ניצב מיטב הנוער. בפניכם ניצב הנוער שמבדיל את המוץ מהתבן. הנוער שיודע להסתכל במציאות המעורפלת הזאת ולחקור אותה, לנתח אותה, לקרוא מבין שורותיה ולהביע עמדה. ניצב בפניכם נוער שלא מוכן לקבל את החינוך הפורמאלי כתורה מסיני, אלא כנקודת מוצא לדיון מעמיק. ניצב בפניכם נוער שלא מתבייש לדבר על התורה ועל הר סיני. ניצב בפניכם נוער שלא חושש לחנך לשיוויון, אהבת האדם, הערך שבקבוצה ופלורליזם. בפניכם ניצב נוער בעל אידיאלים.

 

שכבגיי היקרים, אני גאה בכם. קיבלתי אתכם אמנם כמעט מוכנים, אך הרגשתי שעברנו יחד תהליך משמעותי בלי טיפה של ציניות. אך עם המחמאות מגיעה אחריות גדולה. עליכם מונחת האחריות לייצג את התנועה גם בעתיד. בודאי אתם חשים את הבעיתיות בכך בכל פעם כשאתם צריכים להסביר מהי התנועה הרפורמית ומהו נוער תלם. תתפלאו, אבל חלק גדול מהחברה שלנו מורכב מאנשים שלא רואים את החיבור בין השקפת חיים ליברלית ויהדות. מבחינתם זה משחק סכום אפס בו יש להקריב את אחד מהצדדים: או חיים ליברלים ללא אמונה, או חיים של אמונה ללא ליברליזם. אני קורא לכם להמשיך לייצג את התנועה בכל מסגרת בה תהיו. לקרוא לשיוויון, צדק וקבלת כל הרבדים המרכיבים את החברה שלנו.

 

אני קורא לכם לקחת חלק פעיל בתנועה גם בזמן השירות הצבאי וגם לאחריו. התנועה צריכה אתכם. אתם דור העתיד ולא כמליצה. אני קורא לכם לחזור ולעדכן את התנועה, לאתגר אותה מבפנים ולגלות את הכוח הטמון בהשתייכות לתנועה. אני קורא לכם להמשיך ולקחת חלק פעיל בעיצוב החברה שלנו, החברה שלכם ושלי, לא חיצונית לנו ולא אדישה אלינו. אנחנו כוח משפיע בה ואת זה תדעו תמיד.

 

שבת שלום.

תום פרומוביץ

 


 

קישור לאתר נוער תל"ם


נוער תל"ם ביוטיוב: נוער תל"ם בפייסבוק:

 


פעילות הקהילה מתקיימת בתמיכת הסוכנות היהודית לא"י, המגבית היהודית מטרו-וסט, התנועה ליהדות מתקדמת בישראל, WRJ , האיגוד העולמי ליהדות מתקדמת ותורמים פרטיים.